SKI AREÁL ŽELEZNÁ RUDA - SAMOTY
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava před odjezdem na hory

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Věcí, co se mohou pokazit je spousta. Chcete vědět jak se připravit?

Je to sice neuvěřitelné, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. Pak už stačí jen pár centimetrů sněhu nebo lehké náledí a k neštěstí chybí už jen kousek. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě skončí každoročně tisíce aut, a to je ještě ten lepší případ. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Bez sněhových řetězů se také pravděpodobně neobejdete. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.

Lyžařské vybavení se také vyplatí zkontrolovat pořádně. Když ale selže, máte po lyžování. Lidé však obvykle zapomenou na náhradní přezky a šroubováky na snowboard a seřízení vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Stojí jen přibližně 300 Kč. Pokud si budete myslet, že jej v nejhorším případě koupíte ve ski servisu, asi vás zklamu. Obvykle jej nemají! Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Servis je proto dobré vybírat především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 30.1.
Polojasno
0°C
-4°C
Pondělí
31.1.2022
Sněžení
-2°C
-3°C
Úterý
1.2.2022
Sněžení
-3°C
-2°C
Středa
2.2.2022
Sněžení
0°C
-2°C