SKI AREÁL ŽELEZNÁ RUDA - SAMOTY
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak vybrat ski areál v ČR?

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Dobrou zprávou pro milovníky zimních sportů je to, že téměř nikde se nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Sněhu má být dostatek. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. Informací je v médiích poměrně hodně, né všechny jsou ale stejně kvalitní. První možností je pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Druhou možností je internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 30.1.
Polojasno
0°C
-4°C
Pondělí
31.1.2022
Sněžení
-2°C
-3°C
Úterý
1.2.2022
Sněžení
-3°C
-2°C
Středa
2.2.2022
Sněžení
0°C
-2°C