SKI AREÁL ŽELEZNÁ RUDA - SAMOTY
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Zima přichází mílovými kroky. Kam ale v zimě vyrazit? Rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavili se nové lanovky a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Kam ale jet, když do ČR nechci? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 30.1.
Polojasno
0°C
-4°C
Pondělí
31.1.2022
Sněžení
-2°C
-3°C
Úterý
1.2.2022
Sněžení
-3°C
-2°C
Středa
2.2.2022
Sněžení
0°C
-2°C